Pradžia
EN

Atsakingas žaidimas

Loterija – viena iš žaidimo rūšių, kuri yra skirta pramogai, laisvalaikio įvairovei bei geroms emocijoms pasisemti. Loterija turi savo specifiką, išskiriančią ją iš kitų žaidimų, kadangi už dalyvavimą yra susimokama (perkami loterijos bilietai), o dalis šio mokesčio panaudojama loterijos laimėjimams, kuriuos atsitiktinai laimi tik žaidėjų dalis, bei geriesiems visuomeniniams tikslams (kaip parama sportui, kultūrai ir pan.).

Dauguma žaidėjų supranta, kad loterija yra pramoga ir teisingai vertina laimėjimo atsitiktinumą bei jo tikimybę, taip pat sugeba kontroliuoti šiai pramogai skiriamą laiką ir lėšas. Visgi, gali nutikti taip, kad žaidėjas pernelyg įsitrauks į žaidimą. Tokiu atveju galima prarasti kontrolę: žaidžiama ilgiau ir pinigų tam išleidžiama kur kas daugiau, nei planuota.

Mes rūpinamės savo žaidėjais ir jaučiame už juos atsakomybę. Tą patvirtina ir Atsakingo žaidimo sertifikatas, mums suteiktas 2021 m. rugpjūčio 16 d. Europos loterijų asociacijos, įvertinusios Euloto veiklą ir loterijų organizavimo procesus. 

Suprasdami, kad daliai žmonių gali būti sunkiau kontroliuoti laiką žaidžiant, svetainėje www.loto.lt  ir mobiliojoje loto.lt programėlėje, kuriose galima dalyvauti Euloto organizuojamose loterijose, įdiegėme naudingą įrankį – galimybę žaidėjams patiems nuspręsti, kiek laiko ir kiek lėšų jie nori skirti mūsų organizuojamai pramogai. Tokia praktika taikoma pažangiose ir brandžiose loterijų organizavimo rinkose, vertinančiose ir puoselėjančiose savo žaidėjų interesus.

Svetainėje www.loto.lt ir/arba mobiliojoje loto.lt programėlėje, žaidėjo paskyroje, galite pasinaudoti funkcionalumu, kuris suteikia galimybę valdyti savo laiką ir pinigus, skiriamus loterijoms internete. Piniginiai ribojimai gali būti taikomi visų loterijos bilietų pirkimui, o laiko limitai – tik Blitz loto ir Superloto loterijoms.

Šiuos nustatymus rasite prisijungę prie savo žaidėjo paskyros, skiltyje „Atsakingas žaidimas“. Jūs galite nusistatyti šiuos ribojimus:

pinigų sumai, kurią ketinate išleisti žaisdami;

ir/arba

- laiko trukmei, kiek laiko planuojate praleisti žaisdami, per tam tikrą laiko periodą (diena, savaitė, mėnuo).

Galite pasirinkti tik kažkurį vieną arba abu ribojimus iš karto.

„Atsakingo žaidimo“ skiltyje Jūs taip pat galite pasirinkti: ar norite būti informuoti apie šių limitų pasiekimą, ar norite laikinai apsiriboti galimybę pirkti bilietus.

Žaidėjui pasirinkus Loterijų įstatymo nustatytus ribojimus, juos pakeisti bus galima ne anksčiau, kaip po vieno mėnesio, išskyrus atvejus, kai žaidėjas nori nustatyti dar didesnį pinigų sumos ir arba laiko limito ribojimą (tokiais atvejais žaidėjo pasirinkti nauji ribojimai įsigalioja iš karto, kai tik žaidėjas juos patvirtina).

Mes pasiliekame teisę apriboti Jūsų galimybę įsigyti loterijos bilietus, jei Jūsų bilietams išleista pinigų suma, atskaičiavus išmokėtus laimėjimus, pasiekia tam tikrą nustatytą dydį.

  • Pirmiausia mes Jus informuosime apie galimybę nusistatyti žaidžiamo laiko ir loterijos bilietams išleidžiamų sumų ribojimus.
  • Jums nesinaudojant minėtomis Atsakingo žaidimo priemonėmis, mes pasiliekame teisę apriboti Jūsų galimybę žaisti iki einamojo mėnesio pabaigos.

Taip pat svetainėje www.loto.lt ir mobiliojoje loto.lt programėlėje yra įdiegta žaidėjo laiko, praleisto žaidžiant loterijas, kontrolės ir priminimo funkcija, kuri periodiškai informuoja, kiek laiko jau yra žaidžiama.

Šios priemonės yra dalis mūsų vykdomos atsakingo loterijų organizavimo programos. Mums svarbu, kad visi, žaisdami loterijoje, mėgautųsi žaidimu, gerai leistų laiką ir džiaugtųsi prizais, o mes pasirūpinsime, kad tas žaidimas būtų smagus bei netaptų problemų šaltiniu.

Klausimyną, kuris padės nustatyti, ar jums reikalinga profesionali pagalba, rasite čia

Informaciją apie tai, kur teikiamos profesionalios konsultacijos ir specialistų pagalba rasite čia

Prašymą visam laikui neleisti dalyvauti interneto ryšiu organizuojamose loterijose galite pateikti atvykę į mūsų buveinę, esančią adresu Olimpiečių g. 15-1, Vilnius, ir pateikę savo asmens tapatybės dokumentą, arba atsiuntę šį prašymą ir Jūsų asmens tapatybės dokumento kopiją, patvirtintus kvalifikuotu elektroniniu parašu, mums elektroniniu paštu info@perlas.lt. Daugiau informacijos galite sužinoti kreipdamiesi telefonu +370 5 275 17 51 arba elektroniniu paštu info@perlas.lt.    

Siekiant apsaugoti vaikų interesus nuo galimos neigiamos dalyvavimo loterijose įtakos, siūlome tėvams susipažinti su Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos pateikiama informacija apie turinio internete filtravimo programas, kurią rasite čia.

Mūsų platinamą lankstinuką su papildoma informacija apie atsakingą žaidimą rasite čia.