Pradžia
EN

Atsakingas žaidimas

Loterija – viena iš žaidimo rūšių, kuri yra skirta pramogai, laisvalaikio įvairovei bei geroms emocijoms pasisemti. Loterija turi savo specifiką, išskiriančią ją iš kitų žaidimų, kadangi už dalyvavimą yra susimokama (perkami loterijos bilietai), o dalis šio mokesčio panaudojama loterijos laimėjimams, kuriuos atsitiktinai laimi tik žaidėjų dalis, bei geriesiems visuomeniniams tikslams (kaip parama sportui, kultūrai ir pan.).

Dauguma žaidėjų supranta, kad loterija yra pramoga ir teisingai vertina laimėjimo atsitiktinumą bei jo tikimybę, taip pat sugeba kontroliuoti šiai pramogai skiriamą laiką ir lėšas. Visgi, gali nutikti taip, kad žaidėjas pernelyg įsitrauks į žaidimą. Tokiu atveju galima prarasti kontrolę: žaidžiama ilgiau ir pinigų tam išleidžiama kur kas daugiau, nei planuota.

Mes rūpinamės savo žaidėjais ir jaučiame už juos atsakomybę. Suprasdami, kad daliai žmonių gali būti sunkiau kontroliuoti laiką žaidžiant, svetainėje www.perlas.lt, kurioje galima dalyvauti „Euloto“ organizuojamose loterijose, įdiegėme naudingą įrankį – galimybę žaidėjams patiems nuspręsti, kiek laiko ir kiek lėšų jie nori skirti mūsų organizuojamai pramogai. Tokia praktika, remiama Europos Loterijų Asociacijos (vienijančios vakarų Europos valstybių loterijų organizatorius), taikoma pažangiose ir brandžiose loterijų organizavimo rinkose, vertinančiose ir puoselėjančiose savo žaidėjų interesus.

Šiuos nustatymus galima atlikti prisijungus prie savo žaidėjo paskyros, pasirinkus skiltį „Atsakingas žaidimas“. Siūlomas ribojimo pagal žaistą laiką ir ribojimo pagal išleistą pinigų sumą pasirinkimas (galima pasirinkti tiek kažkurį vieną, tiek abu ribojimus iš karto). Taip pat žaidėjas gali pats pasirinkti norimo žaisti laiko trukmę bei sumą pinigų, kurią jis nori skirti bilietų pirkimui. Dar vienas būtinas pasirinkimas – periodas, kurio metu skaičiuojamas žaistas laikas ar išleista pinigų suma ir kurio metu pasiekus nustatytą reikšmę, žaidėjui bus apribota galimybė dalyvauti loterijose. Pasibaigus žaidėjo pasirinktam periodui, ribojimas bus atšauktas ir sekantį periodą jis galės žaisti tol, kol pasieks savo nustatytą ribą.

Taip pat www.perlas.lt yra įdiegta žaidėjo laiko, praleisto žaidžiant loterijas, kontrolės ir priminimo funkcija, kuri periodiškai informuoja žaidėją, kiek laiko jis žaidžia.

Šios priemonės yra dalis mūsų vykdomos atsakingo loterijų organizavimo programos. Mums svarbu, kad visi, žaisdami loterijoje, mėgautųsi žaidimu, gerai leistų laiką ir džiaugtųsi prizais, o mes pasirūpinsime, kad tas žaidimas būtų smagus bei netaptų problemų šaltiniu.

Klausimyną, kuris padės nustatyti, ar jums reikalinga profesionali pagalba, rasite čia.
Informaciją apie tai, kur teikiamos profesionalios konsultacijos ir specialistų pagalba rasite čia.